2016-04-06: ROWEROWY MAJ

6 kwietnia 2016 o godz. 9:00 w sieni IKM przy ul. Długi Targ odbyła się konferencja prasowa dot. tegorocznej kampanii „Rowerowy Maj”.  Na konferencji byli przedstawiciele innych miast biorących udział w tym projekcie.

Jako wydarzenie towarzyszące odbyły się zajęcia rowerowe dla uczniów naszej szkoły. Uczestniczyły w nich dzieci z klasy IIa, IIb, IIIa i IIIb. Dzieci przyjechały na rowerach, hulajnogach, rolkach. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych animatorów ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia.

Oprócz zajęć dzieci  mogły skorzystać z serwisu rowerowego i przygotować swój sprzęt do „Rowerowego Maja”. Miały też możliwość przejechać się zabytkowym rowerem tandemem. Otrzymały witaminowy poczęstunek, dzwonki, lampki i pokrowce na siodełka. W trakcie udzielały wywiadów dla radia i telewizji.

Było to wspaniałe wydarzenie, dzięki któremu zawsze będziemy pamiętać, że RUCH TO ZDROWIE!

ZAPRASZAMY  do przeczytania artykułu pt. "Gdańsk zaraził innych - Rowerowy Maj pojechał w Polskę" na stronie www.gdansk.pl