2016-03-31: Uroczystość z okazji 71. rocznicy odzyskania Gdańska i 76. rocznicy śmierci Alfa Liczmańskiego

31 marca 2016 roku nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć patrona szkoły, Alfa Liczmańskiego, w 76. rocznicę jego śmierci.

W tym dniu obchodziliśmy także 71. rocznicę powrotu Gdańska do Macierzy. Z tej okazji, zgodnie z wieloletnią tradycją, wystawiliśmy regionalną legendę. Tym razem była to inscenizacja ,,Aneczka i Jakub", zaprezentowana przez uczniów klasy IIa, IVa, Vb, VIa i VIb, a przygotowana przez p. Lucynę Szymańską. Piosenki o Gdańsku wykonali uczniowie ze szkolnego chóru pod kierunkiem p. Joanny Witczak-Romanowskiej i p. Sandry Olter. Po występie młodych artystów nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Literackiego ,,Gdańsk w legendzie" - komiks.

I miejsce - Oliwia Więckowska

II miejsce - Filip Żmuda-Trzebiatowski