2016-04-28: Rowerowy Maj także u nas!

90 gdańskich szkół i przedszkoli, a wśród nich Szkoła Podstawowa Nr 65 weźmie udział w trzeciej edycji kampanii Rowerowy Maj. Już od 4 maja zachęcamy naszych uczniów do docierania do szkoły na rowerach, hulajnogach i rolkach.
Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej. Zaczęło się w 2014 r. od 23 gdańskich szkół. W II edycji było już dwa razy więcej szkół i sześć razy więcej uczestników. Kampanię doceniła Federacja Organizacji Rowerowych Pomorza przyznając jej nagrodę Srebrnej Szprychy za pierwszą i Złotej Szprychy za drugą edycję. Nadszedł czas na III edycję, w której za przykładem Gdańska idą inne duże miasta: Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg.

Honorowym ambasadorem tegorocznej edycji jest żeglarz Piotr Myszka, reprezentant Polski w windsurfingu.

Rowerowy Maj jest edukacyjną zabawą z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na wszystkich tych trzech poziomach. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

Nasza szkoła rywalizuje w kategorii szkoły małej o nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy zł. ufundowaną przez Prezydenta Gdańska. Przy tym przy najbardziej aktywnej dużej szkole stanie na tydzień rowerowy plac zabaw ufundowany przez BTProject. Klasa o najwyższej frekwencji rowerowej w skali miasta pojedzie na wycieczkę ufundowaną przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Nagrody dla pozostałych klas ufundowali partnerzy kampanii – centra nauki i rozrywki, a nagrody indywidualne trafią do najbardziej aktywnych uczestników.