2016-11-03: Gdańsk Biega

VIII edycja – Gdańsk Biega

Już od ośmiu lat frekwencja "Gdańsk Biega" potwierdza, że mieszkańcy naszego miasta są aktywni bez względu na wiek czy porę roku.

W niedzielę 23 października po raz VIII brzeźnieńską plażę zalała czerwona fala ponad 3 tys. koszulek, a to za sprawą uczestników najbardziej rodzinnej imprezy sportowej w Gdańsku. W biegu nie ma numerów startowych, pomiaru czasu oraz klasyfikacji końcowej. Zwycięża każdy kto zdecyduje się wyjść z domu i pobiec indywidualnie, z przyjaciółmi czy rodziną.

Nie zabrakło również nas – uczniów naszej szkoły. 10 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w biegu.

Uczestnicy biegu: Sara Świecicka, Roksana Świecicka, Diana Sysoieva, Karolina Labuda, Paulina Labuda, Weronika Zypper, Wiktoria Paul, Weronika Kałędkowska, Oskar Małolepszy, Marta Zapolska, pani Katarzyna Krzyżanowska

Przed startem o godzinie 11:45 przed sceną na plaży biegacze wzięli udział w tradycyjnej rozgrzewce w energetycznych rytmach Zumby. Bieg rozpoczął się o godzinie 12:00. Każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa została wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Po przecięciu linii mety, na wszystkich biegaczy czekała gorąca zupa z kuchni polowej, a także kawa i herbata.