2016-11-04: Z WIZYTĄ W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Z  WIZYTĄ  W  SCHRONISKU DLA  ZWIERZĄT

Grupy socjoterapeutyczne SŁONKO oraz PEREŁKI odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku Kokoszkach dnia 26 października 2016 r.

Przekazaliśmy zebraną karmę oraz akcesoria dla psów i kotów ofiarowane przez uczniów naszej szkoły.

Zwiedziliśmy schronisko, dowiedzieliśmy się czym się zajmują pracownicy tej instytucji i na czym polegają ich działania. Pracownik schroniska powiedział nam na czym polega elektroniczne znakowanie psów oraz jakie są sposoby zapobiegania bezdomności zwierząt. Spotkaliśmy się z lekarzem weterynarii pracującym w schronisku, który opowiedział nam na czym polega jego praca. Mieliśmy możliwość bliskiego obcowania z pięknymi kociakami. Dzieciaki najchętniej zabrałyby wszystkie te zwierzaki do swoich domów.

Informacja o naszej wizycie pojawiła się także na stronie internetowej schroniska:   http://schroniskopromyk.pl/category/aktualnosci/