2018-10-25: "Wielki maraton czytelniczy" również w naszej szkole !!!!

„WIELKI  MARATON CZYTELNICZY”  RÓWNIEŻ

W NASZEJ SZKOLE !

Podobnie, jak w roku ubiegłym, tak i w tym   nasi uczniowie będą reprezentowali szkołę w ogólnopolskim  konkursie czytelniczym w kategorii klas 4-6, któremu przyświeca hasło:                         "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”.

Chętni uczniowie co miesiąc będą czytali wcześniej wskazaną przez organizatorów książkę. Nauczyciele przygotowujący uczniów danej szkoły przeprowadzą specjalnie opracowany                  test, sprawdzający znajomość przczytanego tekstu.

Po każdym teście szkolni opiekunowie konkursu informują Organizatorów o liczbie uczniów biorących udział w WMC i ich wynikach, przesyłając drogą elektroniczną wypełniony protokół              konkursowy .

Szczegółowy regulamin tego konkursu jest dostępny pod adresem :  REGULAMIN: images/1._WMC_Regulamin_2018-2019.pdf

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentują następujący uczniowie z klas:VI A

i VC:   Szymon Brzeski,  Igor Karolak, Tytus Łejmel,  Piotr Janicki,  Viviana Arru ,Alicja Szamotulska.

W tym roku na uczniów czekają następujące lektury :

Czerwińska-Rydel Anna, Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

Kiermaszek Magdalena, Jukato

Maleszka Andrzej, Magiczne drzewo. Berło

Ossendowski Antoni Ferdynand, Mali zwycięzcy

Riordan Rick, Percy Jackson - Złodziej pioruna (t.1)

Ryrych Katarzyna, Łopianowe pole

Widmark Martin, Antykwariat pod Błękitnym Lustrem

W przypadku jakichkolwiek trudności ze znalezieniem tekstów, proszę kontaktować się z opiekunami konkusu:p. Anną Marchlewską i p. Katarzyną Łaskiewicz.

Informacje o kolejno czytanych książkach będą zamieszczane na szkolenj stronie interentowej w zakładce : KONKURSY.

Życzmy miłej lektury i trzymamy  kciuki!

Szkolni koordynatorzy