2012-09-29: Zajęcia z robotyki

Roboty ożywają w rękach dzieci!

Zajęcia z robotyki w naszej szkole!

Już 3 października w naszej szkole rozpoczną się bezpłatne zajęcia dodatkowe z robotyki i fizyki w ramach projektu „Szkoła Młodego Inżyniera”.

Zajęcia odbywać się będą po lekcjach, a każde spotkanie potrwa 3 godziny zegarowe.

Zajęcia z robotyki to cykl 11 spotkań w semestrze, podczas których uczniowie uczą się budowy i programowania fascynujących konstrukcji robotów z klocków LEGO Mindstorms NXT. Uczestnicy pracują w dwuosobowych zespołach konstrukcyjnych, przyswajając wiedzę z zakresu matematyki, techniki, informatyki i automatyki. Nauka programowania jest równie dziecinnie prosta co konstruowanie, bowiem język kodowania jest obrazkowy.
Cykl zajęć z robotyki przygotowuje uczniów do wzięcia udziału w kolejnym naukowym wyzwaniu w II semestrze nauki szkolnej- zajęciach doświadczalnych z fizyki. Uczestnicy projektu przeprowadzą serię tajemniczych eksperymentów naukowych obrazujących prawa rządzące otaczającym ich światem. Wykonując doświadczenia, zbadają prawa i procesy fizyczne zachodzące w przyrodzie. Przez labirynt robotycznych i fizycznych zagadek przeprowadzą ich lektorzy prowadzący zajęcia.

Autorski program nauczania RoboCAMP nie ma nic wspólnego z monotonną nauką- dzięki wykorzystaniu nowoczesnych pomocy edukacyjnych i ciekawym scenariuszom lekcji, uczniowie świetnie się bawią, nie zauważając, że uczą się przydatnych zagadnień, z którymi często mają trudności w szkole.
      Już tysiące młodych konstruktorów przekonało się, że budowanie i programowanie robotów jest dziecinnie proste, a nauka przedmiotów ścisłych może stać się wspaniałą zabawą!

Sprawdź sam!