2016-06-14: EKIPA NA EURO

ogólnopolski turniej piłkarski dla szkół podstawowych

Ekipa na Euro to turniej, który rozgrywany był w 14 miastach całej  Polski. Reprezentacje uczniów szkół podstawowych walczyły o tytuł najlepszej drużyny – początkowo na szczeblu lokalnym, a po sukcesie w eliminacjach – o tytuł najlepszego składu w kraju.

Eliminacje odbyły się na specjalnie przygotowanych boiskach rozstawionych przy centrach i galeriach handlowych w Przemyślu, Warszawie, Gliwicach, Toruniu, Koninie, Gnieźnie, Łodzi, Jankach, Zabrzu, Krakowie, Wrocławiu, Puławach, Gdańsku i Opolu.

Mecze rozgrywane były na specjalnie przygotowanym mini boisku, wyposażonym w zabezpieczone bandy i profesjonalną, sztuczną nawierzchnię. Drużyny rywalizowały w czteroosobowych.

1 czerwca uczniowie naszej szkoły SP 65 w  składzie: Kamil Rusinek, Sebastian Sławiński, Gracjan Szpucha, Patryk Urbanowicz i Alan Ziółkowski  w grach eliminacyjnych turnieju piłkarskiego „Ekipa na Euro” zajęli IV miejsce.