2016-06-22: WYCIECZKA KLAS „zero”, Ia i Ib

WYCIECZKA KLAS „zero”, Ia i Ib

Dnia 21 czerwca klasy „zero” Ia i Ib były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym „U Rychertów” Kiełpinie na Kaszubach. Czekał na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw dzieci samodzielnie wyrabiały bułki, które następnie były pieczone w prawdziwym chlebowym piecu. Wykonywaliśmy również prezenty dla tatusiów  na Dzień Ojca z masy solnej. Zwiedziliśmy mini zoo, w którym mogliśmy zobaczyć indyki, bażanty, pawie, kury, gęsi, kaczki, gołębie hodowlane oraz pogłaskać kozy. Pani pokazała nam zboża, którymi karmi się zwierzęta w gospodarstwie. Zwiedziliśmy stajnię, zobaczyliśmy jak wygląda pielęgnacja konia, sprawdziliśmy wagę konia (waży tyle, ile 23 dzieci), mogliśmy pogłaskać mieszkańców stajni. Odwiedziliśmy także krowę i każde dziecko własnoręcznie wydoiło trochę mleka. Następnie z mleka ubijaliśmy masło i maślankę. Własnoręcznie uformowane pieczone ciepłe bułeczki smakowały wybornie ze swojskim masłem i maślanką. Mogliśmy podziwiać tradycyjny męski strój kaszubski. Dużo pozytywnych emocji wzbudziły przejażdżki na konikach polskich na maneżu. Wycieczka była bardzo udana, naszych humorów nie zmącił nawet padający deszcz. Polecamy wszystkim  to miejsce!